Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hobrovej 70, 2610 Rødovre · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,1 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 14,1 % | 11,2 % | 9,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 250,1 % | 304,7 % | 186,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 61,4 % | 67,5 % | 49,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 22,9 % | 16,6 % | 19,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 2.647.470 kr. | 1.987.057 kr. | 2.699.728 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 61,4 % | 67,5 % | 49,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 38,6 % | 32,5 % | 50,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 103,3 % | 73,2 % | 26,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 33.548.394 kr. i 2021 til 22.725.802 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 33.548 | 32.038 | 25.793 | 22.330 | 22.726 | +2 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 30.161.077 kr. i 2021 til 20.026.074 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 30.161 | 28.811 | 23.146 | 20.343 | 20.026 | −2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 3.198.184 kr. i 2021 til 2.484.928 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.198 | 3.012 | 2.425 | 1.795 | 2.485 | +38 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.991.194 kr. i 2021 til 2.389.021 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.991 | 2.823 | 2.314 | 1.777 | 2.389 | +34 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.210.360 kr. i 2021 til 1.746.092 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.210 | 2.200 | 1.801 | 1.368 | 1.746 | +28 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.433 | 1.182 | 774 | 926 | 1.392 | +50 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.433 | 1.182 | 774 | 926 | 1.392 | +50 % | |
| Varebeholdninger | 149 | 152 | 160 | 197 | 155 | −21 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.156.378 kr. i 2021 til 2.357.826 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.156 | 282 | 4.966 | 2.703 | 2.358 | −13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 14.096 | 15.459 | 12.028 | 11.260 | 16.804 | +49 % | |
| Aktiver i alt | 15.529 | 16.641 | 12.802 | 12.186 | 18.196 | +49 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.966.624 kr. i 2021 til 8.973.089 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.967 | 7.061 | 7.859 | 8.227 | 8.973 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.683.556 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.684 | 551 | – | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.878.824 kr. i 2021 til 9.026.541 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.879 | 8.880 | 4.810 | 3.695 | 9.027 | +144 % | |
| Passiver i alt | 15.529 | 16.641 | 12.802 | 12.186 | 18.196 | +49 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 36 | 58 | 36 | 58 | 36 | −38 % | |
40 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rødovre