Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nordre Klintevej 4, 4673 Rødvig Stevns · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 4,3 | 1,3 | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 42,9 % | 18,1 % | -27,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 151,9 % | 159,4 % | 121,5 % | God | |
| Soliditetsgrad | 50,1 % | 51,7 % | 43,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 85,6 % | 35,1 % | -62,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 329.764 kr. | 233.633 kr. | -107.672 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 12,5 % | 32,4 % | 19,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 49,9 % | 48,3 % | 56,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 100,3 % | 118 % | 56,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 399.001 kr. i 2023 til 546.069 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 399 | 855 | 546 | −36 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 69.237 kr. i 2023 til 653.741 kr. i 2025 (+844 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 69 | 621 | 654 | +5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 305.939 kr. i 2023 til -159.438 kr. i 2025 (−152 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 306 | 197 | -159 | −181 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 305.574 kr. i 2023 til -161.572 kr. i 2025 (−153 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 306 | 193 | -162 | −184 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 238.363 kr. i 2023 til -126.489 kr. i 2025 (−153 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 238 | 150 | -126 | −184 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 105 | 80 | 55 | −31 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 30 | 118 | 91 | −23 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 135 | 198 | 146 | −26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 278.073 kr. i 2023 til 145.765 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 278 | 468 | 146 | −69 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 421 | 632 | 315 | −50 % | |
| Aktiver i alt | 556 | 830 | 461 | −44 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 278.363 kr. i 2023 til 202.177 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 278 | 429 | 202 | −53 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 277.109 kr. i 2023 til 259.255 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 277 | 396 | 259 | −35 % | |
| Passiver i alt | 556 | 830 | 461 | −44 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 2 | 1 | −50 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødvig Stevns — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns