Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kærmark 47, 2650 Hvidovre · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,6 % | 15,2 % | 40,4 % | 19,5 % | 31,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 179 % | 156,9 % | 287,8 % | 177,5 % | 216,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 39,8 % | 33,9 % | 59,8 % | 36,4 % | 46 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 54,3 % | 44,7 % | 67,5 % | 53,5 % | 68,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 863.989 kr. | 649.602 kr. | 1.240.782 kr. | 884.584 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 39,8 % | 33,9 % | 59,8 % | 36,4 % | 46 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 60,2 % | 66,1 % | 40,2 % | 63,6 % | 54 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 100,1 % | 38,3 % | 80,1 % | 60,4 % | 42,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 5.229.314 kr. i 2021 til 6.101.905 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.229 | 3.995 | 5.166 | 5.181 | 6.102 | +18 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 4.365.325 kr. i 2021 til 4.578.093 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.365 | 3.345 | 3.921 | 4.296 | 4.578 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 847.089 kr. i 2021 til 1.523.812 kr. i 2025 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 847 | 633 | 1.233 | 885 | 1.524 | +72 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 834.272 kr. i 2021 til 1.549.592 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 834 | 621 | 1.233 | 899 | 1.550 | +72 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 649.934 kr. i 2021 til 1.208.240 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 650 | 483 | 1.040 | 623 | 1.208 | +94 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 31 | 14 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 31 | 14 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.663.896 kr. i 2021 til 755.455 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.664 | 775 | 716 | 1.086 | 755 | −30 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.975 | 3.174 | 2.572 | 3.190 | 3.846 | +21 % | |
| Aktiver i alt | 3.006 | 3.188 | 2.575 | 3.193 | 3.849 | +21 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.197.171 kr. i 2021 til 1.771.665 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.197 | 1.081 | 1.541 | 1.163 | 1.772 | +52 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 146.142 kr. i 2021 til 298.352 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 146 | 81 | 140 | 232 | 298 | +29 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.661.659 kr. i 2021 til 1.778.907 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.662 | 2.023 | 894 | 1.797 | 1.779 | −1 % | |
| Passiver i alt | 3.006 | 3.188 | 2.575 | 3.193 | 3.849 | +21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 11 kr. i 2021 til 10 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 8 | 9 | 10 | 10 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre