Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Elmevangsvej 3, 5466 Asperup · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,1 | 5,8 | 2 | 2,6 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,3 % | 13,5 % | 9,4 % | 17,6 % | 15 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 33,2 % | 29 % | 42,3 % | 87,3 % | 102,8 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 27,9 % | 38,3 % | 42,8 % | 49,6 % | 56,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33,5 % | 35,2 % | 22,1 % | 35,5 % | 26,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 388.872 kr. | 471.587 kr. | 352.957 kr. | 480.294 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 27,9 % | 38,3 % | 42,8 % | 49,6 % | 56,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 72,1 % | 61,7 % | 57,2 % | 50,4 % | 43,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 33 % | 18 % | 39,5 % | 69,8 % | 81 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 585.556 kr. i 2021 til 629.407 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 586 | 473 | 557 | 788 | 629 | −20 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 196.684 kr. i 2021 til 238.344 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 197 | 2 | 204 | 307 | 238 | −22 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 305.261 kr. i 2021 til 391.063 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 305 | 391 | 278 | 480 | 391 | −19 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 285.776 kr. i 2021 til 522.938 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 286 | 372 | 255 | 574 | 523 | −9 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 222.680 kr. i 2021 til 408.817 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 223 | 299 | 207 | 449 | 409 | −9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.180 | 2.100 | 2.025 | 2.147 | 2.318 | +8 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.180 | 2.100 | 2.025 | 2.147 | 2.318 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 204.450 kr. i 2021 til 315.115 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 204 | 75 | 157 | 325 | 315 | −3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 205 | 121 | 169 | 407 | 400 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 2.385 | 2.221 | 2.194 | 2.554 | 2.718 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 664.479 kr. i 2021 til 1.540.008 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 664 | 850 | 939 | 1.266 | 1.540 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 993.039 kr. i 2021 til 629.769 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 993 | 856 | 777 | 698 | 630 | −10 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 618.712 kr. i 2021 til 389.236 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 619 | 417 | 399 | 466 | 389 | −16 % | |
| Passiver i alt | 2.385 | 2.221 | 2.194 | 2.554 | 2.718 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Asperup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart