Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Engbovej 28, 2610 Rødovre · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,2 | 0,9 | -0 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 28,2 % | 34,3 % | 18,3 % | -13 % | -104,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 303 % | 404,8 % | 245,6 % | 212,1 % | 332,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 67,9 % | 76,9 % | 67,9 % | 63 % | 84,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 41,5 % | 44,7 % | 27 % | -20,6 % | -124,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 2.072.642 kr. | -439.881 kr. | -1.944.360 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,9 % | 76,9 % | 67,9 % | 63 % | 84,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,1 % | 23,1 % | 32,1 % | 37 % | 15,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 75,9 % | 133,5 % | 46,4 % | 25,3 % | 57,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 11.638.582 kr. i 2021 til -48.075 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.639 | 12.305 | 10.232 | 5.057 | -48 | −101 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 8.899.603 kr. i 2021 til 1.896.285 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.900 | 8.095 | 8.159 | 5.497 | 1.896 | −66 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.738.979 kr. i 2021 til -2.108.212 kr. i 2025 (−177 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.739 | 4.211 | 1.807 | -744 | -2.108 | −183 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.719.637 kr. i 2021 til -2.144.984 kr. i 2025 (−179 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.720 | 4.187 | 1.793 | -758 | -2.145 | −183 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.089.637 kr. i 2021 til -1.697.984 kr. i 2025 (−181 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.090 | 3.257 | 1.401 | -631 | -1.698 | −169 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 205 | 612 | 1.612 | 1.048 | 775 | −26 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 205 | 612 | 1.612 | 1.048 | 775 | −26 % | |
| Varebeholdninger | 15 | 15 | 15 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.806.914 kr. i 2021 til 146.926 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.807 | 2.925 | 1.141 | 455 | 147 | −68 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.212 | 8.873 | 6.042 | 3.814 | 845 | −78 % | |
| Aktiver i alt | 7.417 | 9.485 | 7.654 | 4.862 | 1.620 | −67 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.036.360 kr. i 2021 til 1.365.742 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.036 | 7.293 | 5.194 | 3.064 | 1.366 | −55 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.380.192 kr. i 2021 til 253.884 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.380 | 2.192 | 2.460 | 1.798 | 254 | −86 % | |
| Passiver i alt | 7.417 | 9.485 | 7.654 | 4.862 | 1.620 | −67 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 26 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 26 | 18 | 17 | 13 | 2 | −85 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rødovre