Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Værkstedvej 26, 2500 Valby · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,9 | 1,5 | 2,2 | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 40,9 % | 26,9 % | 38,1 % | 47 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 293,5 % | 233,8 % | 407,1 % | 207,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 61,2 % | 51,5 % | 75,8 % | 53,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 66,8 % | 52,4 % | 50,3 % | 87,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 2.551.200 kr. | — | 2.635.027 kr. | 1.411.428 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 61,2 % | 51,5 % | 75,8 % | 53,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 38,8 % | 48,5 % | 24,2 % | 46,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 163,3 % | 75,6 % | 47,9 % | 143,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 4.668.758 kr. i 2021 til 3.880.462 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.669 | 5.537 | 4.306 | 4.727 | 3.880 | −18 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 3.933.452 kr. i 2021 til 2.424.368 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.933 | 2.986 | 2.931 | 2.092 | 2.424 | +16 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 735.306 kr. i 2021 til 1.433.761 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 735 | 2.545 | – | 2.615 | 1.434 | −45 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 726.663 kr. i 2021 til 1.428.318 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 727 | 2.537 | 1.364 | 2.615 | 1.428 | −45 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 561.776 kr. i 2021 til 1.101.647 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 562 | 1.977 | 1.055 | 2.036 | 1.102 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 59 | 52 | 32 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 45 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 59 | 52 | 77 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 735.467 kr. i 2021 til 1.557.513 kr. i 2025 (+112 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 735 | 2.656 | 1.249 | 620 | 1.558 | +151 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.138 | 4.775 | 3.865 | 5.269 | 2.257 | −57 % | |
| Aktiver i alt | 3.138 | 4.834 | 3.917 | 5.346 | 2.346 | −56 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 983.431 kr. i 2021 til 1.253.500 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 983 | 2.960 | 2.015 | 4.052 | 1.254 | −69 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 246.384 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 246 | 246 | 246 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.907.787 kr. i 2021 til 1.086.190 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.908 | 1.627 | 1.653 | 1.294 | 1.086 | −16 % | |
| Passiver i alt | 3.138 | 4.834 | 3.917 | 5.346 | 2.346 | −56 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 5 | 5 | 6 | 5 | 5 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København