Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fagotvej 8, 4200 Slagelse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 33,1 % | -13 % | 396,5 % | 364,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 118,9 % | 3,1 % | 592 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,8 % | 19,5 % | -119,8 % | 90,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 34,6 % | -66,9 % | -330,9 % | 401,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,8 % | 19,5 % | -119,8 % | 90,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,2 % | 80,5 % | 219,8 % | 9,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 19,8 % | 3,1 % | 592 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.302 kr. i 2022 til -12.500 kr. i 2025 (−279 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | – | – | -13 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.302 kr. i 2022 til -12.500 kr. i 2025 (−279 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -24 | 170 | -13 | −107 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 20.520 kr. i 2022 til 487.877 kr. i 2025 (+2278 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 21 | -24 | 170 | 488 | +187 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 21.116 kr. i 2022 til 487.877 kr. i 2025 (+2210 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 21 | -24 | 170 | 488 | +187 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 32 | 8 | 40 | 60 | +50 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 32 | 8 | 40 | 60 | +50 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 29.875 kr. i 2023 til 73.995 kr. i 2025 (+148 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 30 | 3 | 74 | +2474 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 32 | 180 | 3 | 74 | +2474 % | |
| Aktiver i alt | 64 | 188 | 43 | 134 | +213 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 61.116 kr. i 2022 til 121.495 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 61 | 37 | -51 | 121 | +336 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.708 kr. i 2022 til 12.500 kr. i 2025 (+362 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 151 | 94 | 13 | −87 % | |
| Passiver i alt | 64 | 188 | 43 | 134 | +213 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 19 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 19 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slagelse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse