Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kærvej 64, 6400 Sønderborg · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | -92,2 % | 75,4 % | 98,4 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | -92,2 % | 75,4 % | 98,4 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,8 % | 12,8 % | -0,8 % | -0,1 % | 4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,3 % | 13 % | 0,8 % | 110,9 % | 363,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 11,1 % | 23,5 % | 25,2 % | 11,3 % | 19 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -7,5 % | 54,7 % | -3,1 % | -1,1 % | 20,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 11,1 % | 23,5 % | 25,2 % | 11,3 % | 19 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 88,9 % | 76,5 % | 74,8 % | 88,7 % | 81 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5,3 % | 13 % | 0,8 % | 110,9 % | 363,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 26.105 kr. i 2021 til 182.761 kr. i 2023 (+600 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 120 | 183 | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -24.062 kr. i 2021 til 408.833 kr. i 2025 (+1799 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | 90 | 180 | 175 | 409 | +134 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -24.062 kr. i 2021 til 408.833 kr. i 2025 (+1799 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | 90 | 180 | 175 | 409 | +134 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -31.481 kr. i 2021 til 287.756 kr. i 2025 (+1014 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -31 | 515 | -28 | 6 | 288 | +4534 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -31.481 kr. i 2021 til 238.460 kr. i 2025 (+857 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -31 | 515 | -28 | -10 | 238 | +2536 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.612 | 3.612 | 3.612 | 5.525 | 5.525 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.612 | 3.612 | 3.612 | 5.525 | 5.525 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 179.062 kr. i 2021 til 496.294 kr. i 2025 (+177 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 179 | 400 | 20 | 2.452 | 496 | −80 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 179 | 400 | 20 | 2.452 | 496 | −80 % | |
| Aktiver i alt | 3.791 | 4.012 | 3.632 | 7.976 | 6.021 | −25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 419.699 kr. i 2021 til 1.142.259 kr. i 2025 (+172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 420 | 942 | 914 | 904 | 1.142 | +26 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.863.000 kr. i 2024 til 4.742.465 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 4.863 | 4.742 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.370.993 kr. i 2021 til 136.450 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.371 | 3.070 | 2.718 | 2.210 | 136 | −94 % | |
| Passiver i alt | 3.791 | 4.012 | 3.632 | 7.976 | 6.021 | −25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sønderborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Sønderborg