God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hedevej 28, 9800 Hjørring · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,1 | 1,1 | 0,8 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 4,8 % | 8,7 % | -28,3 % | 11,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 155,6 % | 116,4 % | 146,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 36,5 % | 32,8 % | 22,3 % | 30,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 13,2 % | 26,5 % | -126,9 % | 37,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.109.071 kr. | 1.265.195 kr. | -1.607.959 kr. | 1.499.652 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 36,5 % | 32,8 % | 22,3 % | 30,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 63,5 % | 67,2 % | 77,7 % | 69,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 20,5 % | 55,7 % | 58,9 % | 62,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 8.103.808 kr. i 2021 til 10.451.794 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.104 | 6.983 | 7.633 | 6.933 | 10.452 | +51 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 6.735.897 kr. i 2021 til 8.894.225 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.736 | 5.874 | 6.367 | 8.535 | 8.894 | +4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 941.295 kr. i 2021 til 1.049.090 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 941 | 701 | 929 | -2.081 | 1.049 | +150 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 890.332 kr. i 2021 til 994.120 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 890 | 653 | 820 | -2.117 | 994 | +147 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 700.272 kr. i 2021 til 769.987 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 700 | 502 | 649 | -1.650 | 770 | +147 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.723 | 3.642 | 1.137 | 1.423 | 1.006 | −29 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 20 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.723 | 3.642 | 1.137 | 1.443 | 1.006 | −30 % | |
| Varebeholdninger | 90 | 90 | 150 | 223 | 136 | −39 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 936.462 kr. i 2021 til 2.495.963 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 936 | 738 | 2.267 | 2.221 | 2.496 | +12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 6.333 | 4.393 | 5.822 | +33 % | |
| Aktiver i alt | 10.397 | 10.398 | 7.470 | 5.835 | 6.828 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.398.450 kr. i 2021 til 2.070.566 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.398 | 3.800 | 2.449 | 1.301 | 2.071 | +59 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.306.177 kr. i 2021 til 786.981 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.306 | 2.246 | 738 | 761 | 787 | +3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.721.128 kr. i 2021 til 3.970.034 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.721 | 3.594 | 4.070 | 3.774 | 3.970 | +5 % | |
| Passiver i alt | 10.397 | 10.398 | 7.470 | 5.835 | 6.828 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 24 kr. i 2021 til 21 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 18 | 19 | 21 | 21 | 0 % | |
15 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjørring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring