Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Meterbuen 3, 2740 Skovlunde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 12,7 % | 12,2 % | -0,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 460,2 % | 443,2 % | 402 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 91,1 % | 90,3 % | 91,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 14 % | 13,6 % | -0,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 91,1 % | 90,3 % | 91,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 8,9 % | 9,7 % | 8,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 62,9 % | 11,6 % | 4,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -78.831 kr. i 2021 til -180.074 kr. i 2025 (−128 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -79 | 47 | -164 | -193 | -180 | +7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -78.831 kr. i 2021 til -164.276 kr. i 2023 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -79 | 47 | -164 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 9.928.950 kr. i 2021 til -96.357 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.929 | 3.198 | 8.753 | 9.827 | -96 | −101 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 9.332.204 kr. i 2021 til -125.852 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.332 | 3.283 | 8.163 | 8.603 | -126 | −101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 22.980 | 28.563 | 37.842 | 40.012 | 46.013 | +15 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 22.980 | 28.563 | 37.842 | 40.012 | 46.013 | +15 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.978.850 kr. i 2021 til 250.291 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.979 | 792 | 3.580 | 790 | 250 | −68 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 29.038 | 26.112 | 26.179 | 30.246 | 22.098 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 52.018 | 54.675 | 64.020 | 70.258 | 68.110 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 47.998.243 kr. i 2021 til 62.308.186 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 47.998 | 50.669 | 58.331 | 63.434 | 62.308 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 306 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.020.054 kr. i 2021 til 5.496.477 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.020 | 4.006 | 5.689 | 6.824 | 5.496 | −19 % | |
| Passiver i alt | 52.018 | 54.675 | 64.020 | 70.258 | 68.110 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skovlunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup