Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Andrup Byvej 48, 6705 Esbjerg Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 33,1 % | 38,1 % | 40,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 20,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 30,8 % | 60,3 % | 80,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 107,6 % | 63,2 % | 50,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 30,8 % | 60,3 % | 80,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 69,2 % | 39,7 % | 19,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 20,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.575 kr. i 2022 til -4.670 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -5 | -5 | -5 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -6.575 kr. i 2022 til -4.670 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -5 | -5 | -5 | +6 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -73.393 kr. i 2022 til 729.776 kr. i 2025 (+1094 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -73 | 472 | 543 | 730 | +34 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -73.393 kr. i 2022 til 729.776 kr. i 2025 (+1094 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -73 | 472 | 543 | 730 | +34 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.425 | 1.425 | 1.425 | 1.725 | +21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.425 | 1.425 | 1.425 | 1.725 | +21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2022 til 71.821 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | – | 72 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | – | – | 72 | – | |
| Aktiver i alt | 1.425 | 1.425 | 1.425 | 1.797 | +26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -33.393 kr. i 2022 til 1.454.016 kr. i 2025 (+4454 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -33 | 438 | 859 | 1.454 | +69 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 200.000 kr. i 2022 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 200 | 100 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.258.623 kr. i 2022 til 343.035 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.259 | 887 | 566 | 343 | −39 % | |
| Passiver i alt | 1.425 | 1.425 | 1.425 | 1.797 | +26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Esbjerg Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg