God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Birkholmsvej 10A, 2800 Kongens Lyngby · Ejendomsmægleres aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 11,8 % | -0,6 % | -0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,3 % | 97,2 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 11,9 % | -0,6 % | -0,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,3 % | 97,2 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,7 % | 2,8 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.687 kr. i 2021 til -10.582 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -7 | -7 | -11 | −53 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 192.954 kr. i 2021 til -11.218 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 193 | 1.411 | 193 | -10 | -11 | −16 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 192.954 kr. i 2021 til -11.218 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 193 | 1.411 | 193 | -10 | -11 | −16 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 200 | 120 | 120 | 120 | 120 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 200 | 120 | 120 | 120 | 120 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 42.800 kr. i 2021 til 967.044 kr. i 2025 (+2159 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 1.077 | 915 | 847 | 967 | +14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 43 | 1.477 | 1.514 | 1.477 | 1.367 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 243 | 1.597 | 1.634 | 1.597 | 1.487 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 230.880 kr. i 2021 til 1.473.066 kr. i 2025 (+538 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 231 | 1.585 | 1.622 | 1.552 | 1.473 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 11.920 kr. i 2021 til 13.978 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 12 | 12 | 45 | 14 | −69 % | |
| Passiver i alt | 243 | 1.597 | 1.634 | 1.597 | 1.487 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kongens Lyngby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk