Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Pedersvej 38, 4600 Køge · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 12,8 % | -1 % | -12,9 % | 28,9 % | -63,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 142,1 % | 346,9 % | 414,5 % | 293 % | 146,4 % | God | |
| Soliditetsgrad | 29,6 % | 71,2 % | 75,9 % | 65,9 % | 31,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 43,2 % | -1,4 % | -17 % | 43,9 % | -201,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 29,6 % | 71,2 % | 75,9 % | 65,9 % | 31,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 70,4 % | 28,8 % | 24,1 % | 34,1 % | 68,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 127,4 % | 13,3 % | 322,7 % | 242,8 % | 144,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 577.453 kr. i 2021 til -99.104 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 577 | 187 | 209 | 336 | -99 | −130 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 518.086 kr. i 2021 til 223.301 kr. i 2023 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 518 | 186 | 223 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 59.367 kr. i 2021 til -99.104 kr. i 2025 (−267 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 59 | 1 | -14 | 82 | -99 | −221 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 57.189 kr. i 2021 til -100.316 kr. i 2025 (−275 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 57 | -1 | -14 | 82 | -100 | −222 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 43.631 kr. i 2021 til -101.427 kr. i 2025 (−332 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | -1 | -14 | 67 | -101 | −252 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 306.313 kr. i 2021 til 157.392 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 306 | 5 | 87 | 191 | 157 | −18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 341 | 140 | 112 | 231 | 159 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 341 | 140 | 112 | 231 | 159 | −31 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 101.103 kr. i 2021 til 50.428 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 101 | 100 | 85 | 152 | 50 | −67 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 240.396 kr. i 2021 til 108.729 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 240 | 40 | 27 | 79 | 109 | +38 % | |
| Passiver i alt | 341 | 140 | 112 | 231 | 159 | −31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Køge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.