God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Frihedsvej 14, 4700 Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 78,8 % | -46,7 % | -2,1 % | 48,6 % | -9,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 939,9 % | 942,8 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 89,8 % | 90,2 % | 99,3 % | 99,5 % | 97,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 87,7 % | -51,7 % | -2,1 % | 48,8 % | -10,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -33.834 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 89,8 % | 90,2 % | 99,3 % | 99,5 % | 97,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 10,2 % | 9,8 % | 0,7 % | 0,5 % | 2,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 23,8 % | 43,6 % | >999 % | >999 % | 468,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -33.834 kr. i 2021 til -39.668 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -34 | -45 | -38 | -38 | -40 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -33.834 kr. i 2021 til -39.668 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -34 | -45 | -38 | -38 | -40 | −5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.623.615 kr. i 2021 til -586.711 kr. i 2025 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.624 | -1.716 | -57 | 1.820 | -587 | −132 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.985.219 kr. i 2021 til -275.050 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.985 | -1.716 | -57 | 1.820 | -275 | −115 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 268 | 268 | 268 | 268 | 268 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 268 | 268 | 268 | 268 | 268 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 153.370 kr. i 2021 til 320.564 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 153 | 158 | 222 | 200 | 321 | +60 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.060 | 3.410 | 2.409 | 3.479 | 2.505 | −28 % | |
| Aktiver i alt | 6.328 | 3.679 | 2.677 | 3.748 | 2.774 | −26 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.683.510 kr. i 2021 til 2.705.210 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.684 | 3.317 | 2.660 | 3.730 | 2.705 | −27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 644.723 kr. i 2021 til 68.451 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 645 | 362 | 17 | 17 | 68 | +293 % | |
| Passiver i alt | 6.328 | 3.679 | 2.677 | 3.748 | 2.774 | −26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved