Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Virumvej 68B, 2830 Virum · El-installation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2,1 | 2,1 | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 43,2 % | 14,3 % | 45 % | 35,7 % | -5,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 218,9 % | 127,8 % | 193,5 % | 166,2 % | 105,3 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 54,3 % | 21,8 % | 49,6 % | 41,1 % | 6,4 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 79,6 % | 65,6 % | 90,6 % | 86,9 % | -90,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.007.398 kr. | 695.757 kr. | -103.312 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 54,3 % | 21,8 % | 49,6 % | 41,1 % | 6,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 45,7 % | 78,2 % | 50,4 % | 58,9 % | 93,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 129 % | 74,5 % | 93,8 % | 55,8 % | 12,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 975.782 kr. i 2021 til 502.368 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 976 | 739 | 1.881 | 1.313 | 502 | −62 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 543.877 kr. i 2021 til 605.680 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 544 | 544 | 874 | 617 | 606 | −2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 408.905 kr. i 2021 til -114.312 kr. i 2025 (−128 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 409 | 196 | 996 | 685 | -114 | −117 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 400.756 kr. i 2021 til -115.609 kr. i 2025 (−129 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 401 | 196 | 995 | 682 | -116 | −117 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 311.842 kr. i 2021 til -92.674 kr. i 2025 (−130 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 312 | 152 | 770 | 530 | -93 | −117 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 44 | 33 | 22 | −33 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 44 | 33 | 22 | −33 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 425.187 kr. i 2021 til 184.117 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 425 | 621 | 808 | 487 | 184 | −62 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 722 | 1.067 | 1.668 | 1.451 | 1.589 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 722 | 1.067 | 1.712 | 1.484 | 1.611 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 391.842 kr. i 2021 til 102.642 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 392 | 232 | 850 | 610 | 103 | −83 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 329.694 kr. i 2021 til 1.508.635 kr. i 2025 (+358 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 330 | 834 | 862 | 873 | 1.509 | +73 % | |
| Passiver i alt | 722 | 1.067 | 1.712 | 1.484 | 1.611 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Virum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk