Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ny Havnevej 11, 9550 Mariager · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 5,9 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 22,7 % | 34,3 % | 29 % | 22,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 192,5 % | >999 % | 240,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 97,1 % | 64 % | 96,4 % | 82,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 23,3 % | 53,6 % | 30,1 % | 27,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 31.972 kr. | 124.502 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,1 % | 64 % | 96,4 % | 82,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,9 % | 36 % | 3,6 % | 17,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 189 % | 789,4 % | 240,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.163 kr. i 2021 til -11.115 kr. i 2025 (−167 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | 32 | 125 | -11 | −109 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 26.537 kr. i 2023 til 124.502 kr. i 2024 (+369 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 27 | 125 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 238.484 kr. i 2021 til 360.850 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 238 | 78 | 384 | 329 | 361 | +10 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 238.484 kr. i 2021 til 360.850 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 238 | 78 | 384 | 308 | 361 | +17 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 36 | 577 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 240 | 173 | 496 | 390 | 923 | +137 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 240 | 209 | 1.073 | 390 | 923 | +137 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 19.810 kr. i 2021 til 674.262 kr. i 2025 (+3304 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 133 | 45 | 304 | 674 | +122 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 46 | 672 | 674 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 260 | 342 | 1.119 | 1.062 | 1.597 | +50 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 254.484 kr. i 2021 til 1.316.809 kr. i 2025 (+417 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 254 | 332 | 716 | 1.023 | 1.317 | +29 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 379.013 kr. i 2023 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 379 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.737 kr. i 2021 til 280.553 kr. i 2025 (+4790 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 10 | 24 | 39 | 281 | +629 % | |
| Passiver i alt | 260 | 342 | 1.119 | 1.062 | 1.597 | +50 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Mariager — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Mariagerfjord