Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mylius-Erichsensvej 70, 7330 Brande · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,8 % | 12,6 % | 8,4 % | 12,5 % | 14,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 908,9 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99 % | 99,5 % | 95,4 % | 96 % | 96,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,8 % | 12,7 % | 8,8 % | 13 % | 15,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99 % | 99,5 % | 95,4 % | 96 % | 96,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1 % | 0,5 % | 4,6 % | 4 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,1 % | 0 % | — | 10 % | 2,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.377 kr. i 2021 til -19.225 kr. i 2025 (−161 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -8 | -9 | -19 | −108 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.377 kr. i 2021 til -19.225 kr. i 2025 (−161 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -8 | -9 | -19 | −108 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.112.459 kr. i 2021 til 4.850.742 kr. i 2025 (+336 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.112 | 2.763 | 2.149 | 3.601 | 4.851 | +35 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.108.239 kr. i 2021 til 4.755.725 kr. i 2025 (+329 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.108 | 2.737 | 2.068 | 3.499 | 4.756 | +36 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 12.539 | 14.608 | 14.401 | 16.140 | 19.047 | +18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.539 | 14.608 | 14.401 | 16.140 | 19.047 | +18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.169 kr. i 2021 til 22.896 kr. i 2025 (+956 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 0 | – | 112 | 23 | −80 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.671 | 7.143 | 10.317 | 11.946 | 13.635 | +14 % | |
| Aktiver i alt | 19.210 | 21.751 | 24.719 | 28.087 | 32.682 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 19.010.681 kr. i 2021 til 31.581.892 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 19.011 | 21.634 | 23.584 | 26.961 | 31.582 | +17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 199.046 kr. i 2021 til 1.099.713 kr. i 2025 (+452 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 199 | 118 | 1.135 | 1.126 | 1.100 | −2 % | |
| Passiver i alt | 19.210 | 21.751 | 24.719 | 28.087 | 32.682 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brande — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande