Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bredgade 45B, 1260 København K · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | -0,2 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | — | 24,9 % | 34 % | 62,3 % | -6,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 183,6 % | 742,7 % | 576,5 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 78,8 % | 94,3 % | 91,3 % | 95,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 31,6 % | 36 % | 68,2 % | -7,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | -11.148 kr. | -8.201 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 78,8 % | 94,3 % | 91,3 % | 95,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 21,2 % | 5,7 % | 8,7 % | 4,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 20 % | 1,4 % | 101,8 % | 6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.737 kr. i 2021 til -8.201 kr. i 2025 (−372 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -7 | -6 | -11 | -8 | +26 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -58.648 kr. i 2024 til -8.201 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -59 | -8 | +86 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.528.089 kr. i 2024 til -131.635 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1.528 | -132 | −109 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -137.352 kr. i 2021 til -136.733 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -137 | 325 | 454 | 1.528 | -137 | −109 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 95 | 95 | 48 | 48 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 721 | 702 | 678 | 1.181 | 917 | −22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 721 | 797 | 773 | 1.229 | 964 | −22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 55.017 kr. i 2022 til 4.841 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 55 | 1 | 216 | 5 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 201 | 506 | 564 | 1.223 | 1.019 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 923 | 1.302 | 1.337 | 2.451 | 1.983 | −19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 736.095 kr. i 2021 til 1.902.634 kr. i 2025 (+158 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 736 | 1.027 | 1.261 | 2.239 | 1.903 | −15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 186.460 kr. i 2021 til 80.596 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 186 | 276 | 76 | 212 | 81 | −62 % | |
| Passiver i alt | 923 | 1.302 | 1.337 | 2.451 | 1.983 | −19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København