Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Strandvejen 161, 2900 Hellerup · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,6 | 0,9 | -0,2 | -0,1 | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 6,2 % | 1,4 % | 14,3 % | 6,6 % | 34,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 478,4 % | 376,2 % | 386,9 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 85,8 % | 82 % | 82,2 % | 94,5 % | 97,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 7,2 % | 1,7 % | 17,4 % | 7 % | 35,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -45.701 kr. | 57.531 kr. | -314.708 kr. | -279.201 kr. | 21.739 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 85,8 % | 82 % | 82,2 % | 94,5 % | 97,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 14,2 % | 18 % | 17,8 % | 5,5 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11 % | 6,2 % | 11,7 % | 11,9 % | 0,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 215.799 kr. i 2022 til 273.485 kr. i 2026 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 216 | 298 | -75 | -39 | 273 | +798 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 261.500 kr. i 2022 til 251.746 kr. i 2026 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 262 | 240 | 240 | 240 | 252 | +5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -121.093 kr. i 2022 til -56.007 kr. i 2026 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -121 | -20 | -392 | -357 | -56 | +84 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.933.034 kr. i 2022 til 15.611.414 kr. i 2026 (+708 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.933 | 139 | 5.210 | 2.048 | 15.611 | +662 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.974.592 kr. i 2022 til 14.377.016 kr. i 2026 (+628 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.975 | 420 | 4.991 | 2.072 | 14.377 | +594 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.911 | 3.927 | 3.849 | 3.772 | 3.694 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.331 | 5.818 | 7.058 | 608 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.241 | 9.745 | 10.907 | 4.379 | 3.694 | −16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 501.837 kr. i 2022 til 5.319 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 502 | 333 | 725 | 207 | 5 | −97 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 21.734 | 20.305 | 23.919 | 27.079 | 37.610 | +39 % | |
| Aktiver i alt | 31.975 | 30.050 | 34.826 | 31.458 | 41.304 | +31 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 27.432.818 kr. i 2022 til 40.343.639 kr. i 2026 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27.433 | 24.653 | 28.644 | 29.717 | 40.344 | +36 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.542.674 kr. i 2022 til 959.997 kr. i 2026 (−79 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.543 | 5.397 | 6.182 | 1.742 | 960 | −45 % | |
| Passiver i alt | 31.975 | 30.050 | 34.826 | 31.458 | 41.304 | +31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte