Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Reykjaviksgade 5, 2300 København S · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,3 % | -44,2 % | 91,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,6 % | 116 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 65,1 % | 58 % | 99 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,4 % | -76,2 % | 92,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,1 % | 58 % | 99 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,9 % | 42 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5,6 % | 116 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -137 kr. i 2023 til -3.844 kr. i 2025 (−2706 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -6 | -4 | +40 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -165 kr. i 2023 til 284.432 kr. i 2025 (+172483 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -0 | -17 | 284 | +1751 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -165 kr. i 2023 til 284.432 kr. i 2025 (+172483 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -0 | -17 | 284 | +1751 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 60 | 20 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 60 | 20 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.185 kr. i 2023 til 73.890 kr. i 2025 (+6135 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 19 | 74 | +290 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 19 | 310 | +1536 % | |
| Aktiver i alt | 61 | 39 | 310 | +696 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 39.835 kr. i 2023 til 307.041 kr. i 2025 (+671 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 23 | 307 | +1258 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 21.350 kr. i 2023 til 3.125 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 21 | 16 | 3 | −81 % | |
| Passiver i alt | 61 | 39 | 310 | +696 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København