Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dyrehavevej 24, 2930 Klampenborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0 % | 27,9 % | 42,6 % | 0 % | 8,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | 55,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 54,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | 27,9 % | 42,6 % | 0 % | 16,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 0 kr. | 0 kr. | 0 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 54,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 45,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 1,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 0 kr. i 2021 til 174.716 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 263 | 498 | 0 | 175 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 0 kr. i 2021 til 174.716 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 263 | 498 | 0 | 175 | – | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.472 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.472 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 208.832 kr. i 2021 til 17.120 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 209 | 195 | 186 | 182 | 17 | −91 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 693 | 943 | 1.168 | 666 | 501 | −25 % | |
| Aktiver i alt | 693 | 943 | 1.168 | 666 | 1.973 | +196 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 693.079 kr. i 2021 til 1.073.419 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 693 | 943 | 1.168 | 666 | 1.073 | +61 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | 900 | – | |
| Passiver i alt | 693 | 943 | 1.168 | 666 | 1.973 | +196 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Klampenborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte