Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Værumvej 19, 8370 Hadsten · Anden bygningsfærdiggørelse
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 8,6 | 13,5 | 18,9 | 2,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 22 % | 29 % | 12 % | 31,8 % | -14,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 42,7 % | 71 % | 87,9 % | 88,1 % | 94 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 50,6 % | 48 % | 47,1 % | 58,1 % | 52,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 43,4 % | 60,3 % | 25,6 % | 54,7 % | -27,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 129.315 kr. | 102.630 kr. | 347.226 kr. | 27.198 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 50,6 % | 48 % | 47,1 % | 58,1 % | 52,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 49,4 % | 52 % | 52,9 % | 41,9 % | 47,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 18,2 % | 69,2 % | 28,9 % | 13,3 % | 5,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 24.875 kr. i 2021 til 293.500 kr. i 2025 (+1080 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 25 | 274 | 539 | 1.171 | 294 | −75 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 24.875 kr. i 2021 til -82.348 kr. i 2025 (−431 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 25 | 97 | 63 | 285 | -82 | −129 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 24.593 kr. i 2021 til -90.921 kr. i 2025 (−470 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 25 | 96 | 62 | 284 | -91 | −132 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 24.593 kr. i 2021 til -90.921 kr. i 2025 (−470 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 25 | 86 | 49 | 232 | -91 | −139 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 40 | 134 | 164 | 454 | 345 | −24 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 48 | 53 | 54 | 6 | 6 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 88 | 188 | 218 | 460 | 350 | −24 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 10.033 kr. i 2021 til 17.109 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 107 | 62 | 41 | 17 | −58 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 24 | 110 | 189 | 269 | 280 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 112 | 297 | 407 | 729 | 630 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 56.706 kr. i 2021 til 332.730 kr. i 2025 (+487 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 57 | 143 | 192 | 424 | 333 | −21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 55.268 kr. i 2021 til 297.661 kr. i 2025 (+439 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 55 | 155 | 215 | 305 | 298 | −2 % | |
| Passiver i alt | 112 | 297 | 407 | 729 | 630 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | −50 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hadsten — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov