Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sønderskovvej 118B, 6800 Varde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 37,1 % | 14,2 % | -59,8 % | 34,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 146,3 % | 155,8 % | 84,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90,1 % | 95,1 % | 97,4 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 41,2 % | 14,9 % | -61,4 % | 35,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90,1 % | 95,1 % | 97,4 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9,9 % | 4,9 % | 2,6 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 0,2 % | 160,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.750 kr. i 2021 til -5.000 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -3 | -3 | -5 | -5 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.000 kr. i 2023 til -5.000 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -3 | – | -5 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -17.770 kr. i 2021 til 144.414 kr. i 2025 (+913 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -18 | 150 | 64 | -162 | 144 | +189 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -17.770 kr. i 2021 til 143.842 kr. i 2025 (+909 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -18 | 149 | 64 | -162 | 144 | +189 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 195 | 344 | 414 | 265 | 184 | −31 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 195 | 344 | 414 | 265 | 184 | −31 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 16 kr. i 2024 til 6.280 kr. i 2025 (+39150 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 0 | 6 | +39150 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 22 | 58 | 34 | 6 | 228 | +3684 % | |
| Aktiver i alt | 217 | 403 | 448 | 271 | 412 | +52 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 213.549 kr. i 2021 til 408.155 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 214 | 363 | 427 | 264 | 408 | +54 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.339 kr. i 2021 til 3.910 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 40 | 22 | 7 | 4 | −45 % | |
| Passiver i alt | 217 | 403 | 448 | 271 | 412 | +52 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Varde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.