Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Solvang 27, 2640 Hedehusene · Administrations- og kontorserviceaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 12,1 % | 29,5 % | 7,1 % | 6,9 % | 6,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 9,3 % | 40,1 % | 52,9 % | 59,8 % | 61,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 131,1 % | 73,5 % | 13,4 % | 11,5 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 9,3 % | 40,1 % | 52,9 % | 59,8 % | 61,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 90,7 % | 59,9 % | 47,1 % | 40,2 % | 38,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.266.754 kr. i 2021 til 543.566 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.267 | 1.184 | 424 | 464 | 544 | +17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 62.509 kr. i 2021 til 29.499 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 63 | 134 | 29 | 29 | 29 | +3 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 48.287 kr. i 2021 til 21.429 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 48 | 102 | 21 | 21 | 21 | +3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 205.434 kr. i 2021 til 143.621 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 205 | 277 | 157 | 220 | 144 | −35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Aktiver i alt | 398 | 347 | 304 | 303 | 330 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 36.828 kr. i 2021 til 202.939 kr. i 2025 (+451 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 139 | 161 | 182 | 203 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 398 | 347 | 304 | 303 | 330 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 3 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedehusene — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup