Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kirkevangen 25A, 4281 Gørlev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 28,4 % | 23 % | 21,4 % | 15,2 % | 8,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 346,1 % | 487,1 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 82,5 % | 86,1 % | 93,4 % | 93,3 % | 98 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 34,5 % | 26,7 % | 22,9 % | 16,2 % | 8,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 82,5 % | 86,1 % | 93,4 % | 93,3 % | 98 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 17,5 % | 13,9 % | 6,6 % | 6,7 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 263,7 % | 435,3 % | 806,3 % | 698,3 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.313 kr. i 2021 til -6.250 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -6 | -6 | -6 | −11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | 283 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 645.552 kr. i 2021 til 296.864 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 646 | 643 | 684 | 565 | 297 | −47 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 648.158 kr. i 2021 til 297.176 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 648 | 645 | 681 | 553 | 297 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 899 | 906 | 926 | 797 | 586 | −26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 899 | 906 | 926 | 797 | 586 | −26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.051.501 kr. i 2021 til 2.702.863 kr. i 2025 (+157 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.052 | 1.694 | 1.696 | 1.700 | 2.703 | +59 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.380 | 1.896 | 2.260 | 2.854 | 3.057 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 2.279 | 2.802 | 3.186 | 3.650 | 3.643 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.880.640 kr. i 2021 til 3.569.107 kr. i 2025 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.881 | 2.413 | 2.976 | 3.407 | 3.569 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 398.748 kr. i 2021 til 73.809 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 399 | 389 | 210 | 243 | 74 | −70 % | |
| Passiver i alt | 2.279 | 2.802 | 3.186 | 3.650 | 3.643 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gørlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kalundborg