Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tranehalsen 21, 4000 Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 34,4 % | 27,7 % | 29,7 % | -12,4 % | 3,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 27,5 % | >999 % | 71,5 % | 55,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 81,4 % | 79,9 % | 86,7 % | 89,5 % | 86,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 42,3 % | 34,7 % | 34,2 % | -13,8 % | 3,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,4 % | 79,9 % | 86,7 % | 89,5 % | 86,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,6 % | 20,1 % | 13,3 % | 10,5 % | 13,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,3 % | 5,4 % | 26,2 % | 8,6 % | 13,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -8.392 kr. i 2021 til -35.692 kr. i 2025 (−325 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -9 | -28 | -31 | -36 | −15 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 8.575.993 kr. i 2021 til 2.220.386 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.576 | 11.020 | 16.522 | -7.347 | 2.220 | +130 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 8.832.310 kr. i 2021 til 2.102.514 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.832 | 11.025 | 16.547 | -7.210 | 2.103 | +129 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 20.883 | 37.929 | 48.193 | 55.370 | 57.310 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 20.883 | 37.929 | 48.193 | 55.370 | 57.310 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.380 kr. i 2021 til 1.114.609 kr. i 2025 (+80669 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 372 | 91 | 352 | 1.115 | +217 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.776 | 1.890 | 7.572 | 2.935 | 4.581 | +56 % | |
| Aktiver i alt | 25.660 | 39.819 | 55.764 | 58.305 | 61.890 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 20.885.324 kr. i 2021 til 53.401.411 kr. i 2025 (+156 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20.885 | 31.797 | 48.358 | 52.161 | 53.401 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.320.822 kr. i 2021 til 184.948 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.321 | 1.151 | 7.060 | 2.041 | 185 | −91 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 453.647 kr. i 2021 til 8.303.819 kr. i 2025 (+1730 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 454 | 6.871 | 347 | 4.103 | 8.304 | +102 % | |
| Passiver i alt | 25.660 | 39.819 | 55.764 | 58.305 | 61.890 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.