Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Pallesvej 31, 2300 København S · Formidlingsaktiviteter inden for godstransport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 126,3 % | 173,2 % | -10,7 % | 374,9 % | 192,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 % | 6,2 % | 0,7 % | 5,4 % | 21,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | <999 % | <999 % | <999 % | <999 % | -369,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,9 % | -11,4 % | 0,1 % | -21,6 % | -52 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | <999 % | <999 % | <999 % | <999 % | -369,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 469,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,3 % | 5,9 % | 0,2 % | 5,4 % | 21,3 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 81.180 kr. i 2021 til 804.507 kr. i 2025 (+891 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 81 | 297 | 95 | 545 | 805 | +48 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 81.180 kr. i 2021 til 804.507 kr. i 2025 (+891 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 81 | 297 | 95 | 545 | 805 | +48 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 80.414 kr. i 2021 til 731.846 kr. i 2025 (+810 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 80 | 295 | -1 | 461 | 732 | +59 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 65.674 kr. i 2021 til 569.090 kr. i 2025 (+767 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 66 | 230 | -1 | 359 | 569 | +58 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 51.984 kr. i 2021 til 295.927 kr. i 2025 (+469 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 52 | 126 | 4 | 96 | 296 | +209 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 52 | 133 | 14 | 96 | 296 | +209 % | |
| Aktiver i alt | 52 | 133 | 14 | 96 | 296 | +209 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -2.251.942 kr. i 2021 til -1.094.515 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.252 | -2.021 | -2.023 | -1.664 | -1.095 | +34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.303.926 kr. i 2021 til 1.390.442 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.304 | 2.155 | 2.036 | 1.759 | 1.390 | −21 % | |
| Passiver i alt | 52 | 133 | 14 | 96 | 296 | +209 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København