Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ermelundsvej 120, 2820 Gentofte · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -2,5 | -1,4 | 29,6 | -0 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 4,4 % | 30,4 % | 15 % | 86,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 7,7 % | 20,4 % | 71 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 7,4 % | 32,4 % | 43,6 % | 95,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 59,6 % | 94 % | 34,3 % | 90,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -165.953 kr. | -20.963 kr. | 607.944 kr. | -3.066.296 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 7,4 % | 32,4 % | 43,6 % | 95,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 92,6 % | 67,6 % | 56,4 % | 4,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | — | 0 % | 0,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.904 kr. i 2021 til -65.641 kr. i 2025 (−851 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -106 | -19 | 608 | -66 | −111 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.167 kr. i 2022 til 3.000.655 kr. i 2025 (+257026 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 2 | 0 | 3.001 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -36.304 kr. i 2021 til -3.066.296 kr. i 2025 (−8346 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -36 | -207 | -33 | 587 | -3.066 | −622 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -5.209.627 kr. i 2021 til 35.542.874 kr. i 2025 (+782 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5.210 | 410 | 4.114 | 2.194 | 35.543 | +1520 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -5.185.663 kr. i 2021 til 35.132.852 kr. i 2025 (+777 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5.186 | 458 | 4.174 | 2.062 | 35.133 | +1604 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 29 | 32 | 21 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.109 | 9.609 | 11.818 | 8.258 | 12.811 | +55 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.139 | 9.642 | 11.838 | 8.258 | 12.811 | +55 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2022 til 7.758 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | – | 1 | 8 | +956 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.095 | 745 | 1.892 | 5.506 | 27.827 | +405 % | |
| Aktiver i alt | 12.233 | 10.387 | 13.731 | 13.764 | 40.639 | +195 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 765.322 kr. i 2021 til 38.637.594 kr. i 2025 (+4949 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 765 | 768 | 4.443 | 6.005 | 38.638 | +543 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.468.094 kr. i 2021 til 2.001.012 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.468 | 9.618 | 9.288 | 7.759 | 2.001 | −74 % | |
| Passiver i alt | 12.233 | 10.387 | 13.731 | 13.764 | 40.639 | +195 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte