Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kaolinvej 8, 9220 Aalborg Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 11,6 % | 8,7 % | 9 % | 7,7 % | 5,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 130,5 % | 146,1 % | 172,1 % | 818,8 % | 807,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 83,8 % | 88,4 % | 90,2 % | 97,6 % | 97,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,9 % | 9,9 % | 9,9 % | 7,9 % | 5,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -31.659 kr. | -44.804 kr. | -80.567 kr. | -52.272 kr. | -118.114 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 83,8 % | 88,4 % | 90,2 % | 97,6 % | 97,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 16,2 % | 11,6 % | 9,8 % | 2,4 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 49,9 % | 8 % | 0,7 % | 24,5 % | 19,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -31.659 kr. i 2021 til -118.114 kr. i 2025 (−273 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -32 | -45 | -81 | -52 | -118 | −126 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -31.659 kr. i 2021 til -118.114 kr. i 2025 (−273 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -32 | -45 | -81 | -52 | -118 | −126 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 12.794.642 kr. i 2021 til 7.914.339 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12.795 | 11.085 | 11.899 | 10.434 | 7.914 | −24 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 12.473.940 kr. i 2021 til 7.732.013 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12.474 | 11.035 | 11.870 | 10.139 | 7.732 | −24 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 84.573 | 104.933 | 110.259 | 106.897 | 109.627 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 84.573 | 104.933 | 110.259 | 106.897 | 109.627 | +3 % | |
| Varebeholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 8.683.097 kr. i 2021 til 751.038 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.683 | 1.177 | 90 | 718 | 751 | +5 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 22.700 | 21.411 | 22.274 | 23.977 | 30.435 | +27 % | |
| Aktiver i alt | 107.273 | 126.344 | 132.533 | 130.874 | 140.062 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 89.879.654 kr. i 2021 til 136.292.051 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 89.880 | 111.691 | 119.590 | 127.745 | 136.292 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 17.393.784 kr. i 2021 til 3.770.183 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.394 | 14.653 | 12.943 | 2.928 | 3.770 | +29 % | |
| Passiver i alt | 107.273 | 126.344 | 132.533 | 130.874 | 140.062 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg Øst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg