God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bechgaardsgade 10, 2100 København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 0,3 % | -1 % | 6,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 278,5 % | 71,5 % | 24,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 45,4 % | 44,6 % | 48,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 0,6 % | -2,2 % | 14,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 45,4 % | 44,6 % | 48,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 54,6 % | 55,4 % | 51,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 43,6 % | 22,9 % | 2,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -62.929 kr. i 2021 til 66.317 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -63 | -42 | 9 | 18 | 66 | +263 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -96.975 kr. i 2022 til 286.317 kr. i 2025 (+395 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -97 | 9 | 18 | 286 | +1468 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.165.751 kr. i 2021 til 214.110 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.166 | 202 | 8 | -29 | 214 | +849 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.165.751 kr. i 2021 til 214.110 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.166 | 202 | 8 | -29 | 214 | +849 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.926 | 2.900 | 2.900 | 2.900 | 3.120 | +8 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.055 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.981 | 2.900 | 2.900 | 2.900 | 3.120 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 872.475 kr. i 2022 til 408 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 872 | 5 | 6 | 0 | −93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 24 | 894 | 34 | 18 | 4 | −76 % | |
| Aktiver i alt | 7.005 | 3.794 | 2.934 | 2.918 | 3.124 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.060.442 kr. i 2021 til 1.516.021 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.060 | 2.193 | 1.330 | 1.302 | 1.516 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | 1.591 | 1.591 | 1.591 | 1.591 | 1.591 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 353.438 kr. i 2021 til 17.279 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 353 | 10 | 12 | 25 | 17 | −31 % | |
| Passiver i alt | 7.005 | 3.794 | 2.934 | 2.918 | 3.124 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København