Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 191, 5500 Middelfart · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 9,2 % | 6,5 % | 18,4 % | 18,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 17 % | 146,3 % | 187,3 % | 269,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 56,7 % | 57,5 % | 63,8 % | 73,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 16,2 % | 11,3 % | 28,9 % | 25,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 56,7 % | 57,5 % | 63,8 % | 73,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 43,3 % | 42,5 % | 36,2 % | 26,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 12,4 % | 14,5 % | 1 % | 5,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -17.796 kr. i 2021 til -220.351 kr. i 2025 (−1138 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -56 | -108 | -142 | -220 | −55 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 38 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -17.796 kr. i 2021 til -257.851 kr. i 2025 (−1349 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -56 | -108 | -142 | -258 | −82 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 233.355 kr. i 2021 til 1.770.152 kr. i 2025 (+659 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 233 | 484 | 602 | 1.724 | 1.770 | +3 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 213.994 kr. i 2021 til 1.724.117 kr. i 2025 (+706 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 214 | 550 | 425 | 1.505 | 1.724 | +15 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.153 | 5.545 | 2.472 | 2.627 | 2.627 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.153 | 5.545 | 2.472 | 2.627 | 2.627 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 93.604 kr. i 2021 til 139.443 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 94 | 322 | 404 | 29 | 139 | +376 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 201 | 442 | 4.075 | 5.530 | 6.733 | +22 % | |
| Aktiver i alt | 3.355 | 5.987 | 6.547 | 8.157 | 9.360 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.793.022 kr. i 2021 til 6.861.803 kr. i 2025 (+146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.793 | 3.396 | 3.761 | 5.205 | 6.862 | +32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 561.789 kr. i 2021 til 2.497.751 kr. i 2025 (+345 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 562 | 2.591 | 2.786 | 2.952 | 2.498 | −15 % | |
| Passiver i alt | 3.355 | 5.987 | 6.547 | 8.157 | 9.360 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Middelfart — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart