Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dalbyvej 4, 8781 Stenderup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,4 | 0,6 | 0,4 | 0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,2 % | 30,5 % | 19,4 % | -1,8 % | -1,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 91,5 % | 124,6 % | 652 % | 520,7 % | 974,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 85,8 % | 88,3 % | 94,8 % | 93,5 % | 95,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,2 % | 34,5 % | 20,4 % | -1,9 % | -1,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 23.331 kr. | 87.281 kr. | 50.826 kr. | 15.142 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 85,8 % | 88,3 % | 94,8 % | 93,5 % | 95,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 14,2 % | 11,7 % | 5,2 % | 6,5 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 29 % | 35,1 % | 364,4 % | 731,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 23.331 kr. i 2022 til 44.675 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 23 | 87 | 51 | 45 | −12 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -68.646 kr. i 2025 (−1273 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -41 | -50 | -87 | -69 | +21 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -52.637 kr. i 2025 (−953 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | 887 | 647 | -69 | -53 | +24 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -3.900 kr. i 2021 til -48.432 kr. i 2025 (−1142 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | 896 | 652 | -59 | -48 | +19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 853 | 715 | 578 | 265 | −54 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.726 | 1.706 | 1.706 | 1.706 | 1.706 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.726 | 2.559 | 2.421 | 2.284 | 1.971 | −14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 89.055 kr. i 2022 til 837.240 kr. i 2025 (+840 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 89 | 51 | 700 | 837 | +20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 259 | 383 | 946 | 1.000 | 1.116 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 1.985 | 2.941 | 3.367 | 3.284 | 3.086 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.701.980 kr. i 2021 til 2.955.004 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.702 | 2.598 | 3.191 | 3.071 | 2.955 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 282.558 kr. i 2021 til 114.514 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 283 | 307 | 145 | 192 | 115 | −40 % | |
| Passiver i alt | 1.985 | 2.941 | 3.367 | 3.284 | 3.086 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stenderup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted