Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jernholmen 36, 2650 Hvidovre · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 92,5 % | 16,9 % | 45,9 % | 32,2 % | 26,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 43,1 % | 667,7 % | 778,9 % | 548,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 33,1 % | 85,5 % | 87,5 % | 84,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 92,5 % | 51,2 % | 53,7 % | 36,8 % | 31,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -68.750 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 33,1 % | 85,5 % | 87,5 % | 84,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 66,9 % | 14,5 % | 12,5 % | 15,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 43,1 % | 43,3 % | 8,2 % | 0,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.521 kr. i 2023 til -19.984 kr. i 2025 (−693 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -3 | -53 | -20 | +62 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -488.406 kr. i 2022 til -19.984 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -488 | -3 | -53 | -20 | +62 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 994.675 kr. i 2021 til 1.831.298 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 995 | 1.164 | 1.617 | 1.530 | 1.831 | +20 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 994.675 kr. i 2021 til 1.802.962 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 995 | 1.128 | 1.591 | 1.519 | 1.803 | +19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 4.661 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 81 | 81 | 121 | 121 | 1.141 | +843 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 81 | 4.742 | 121 | 121 | 1.141 | +843 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 994.760 kr. i 2021 til 5.731 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 995 | 1.924 | 217 | 48 | 6 | −88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 995 | 1.924 | 3.343 | 4.591 | 5.603 | +22 % | |
| Aktiver i alt | 1.076 | 6.665 | 3.464 | 4.712 | 6.744 | +43 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.074.760 kr. i 2021 til 5.722.694 kr. i 2025 (+432 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.075 | 2.203 | 2.963 | 4.122 | 5.723 | +39 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.000 kr. i 2021 til 1.021.398 kr. i 2025 (+102040 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 4.462 | 501 | 589 | 1.021 | +73 % | |
| Passiver i alt | 1.076 | 6.665 | 3.464 | 4.712 | 6.744 | +43 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre