Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Krogstræde 6, 4622 Havdrup · Specialiserede anlægsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,2 | 1 | 0,9 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,3 % | 17,5 % | 3,5 % | -6,6 % | 13,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 135 % | 172,7 % | 190,8 % | 142,5 % | 180,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 29,2 % | 51,4 % | 54,1 % | 40,2 % | 56,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 1,1 % | 34 % | 6,5 % | -16,5 % | 24,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 19.240 kr. | 170.611 kr. | 53.688 kr. | -34.533 kr. | 182.765 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 29,2 % | 51,4 % | 54,1 % | 40,2 % | 56,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 70,8 % | 48,6 % | 45,9 % | 59,8 % | 43,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 65,5 % | 37 % | 8,2 % | 0,4 % | 100,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 788.732 kr. i 2021 til 1.234.695 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 789 | 1.008 | 1.023 | 937 | 1.235 | +32 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 769.492 kr. i 2021 til 1.051.930 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 769 | 838 | 969 | 972 | 1.052 | +8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 10.240 kr. i 2021 til 140.292 kr. i 2025 (+1270 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 161 | 35 | -61 | 140 | +329 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.730 kr. i 2021 til 136.433 kr. i 2025 (+3558 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 157 | 33 | -68 | 136 | +300 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.590 kr. i 2021 til 104.040 kr. i 2025 (+3917 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 121 | 25 | -54 | 104 | +293 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 22 | 94 | 75 | 87 | 149 | +72 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 13 | 47 | 38 | 34 | 34 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 35 | 140 | 113 | 120 | 183 | +52 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 374.250 kr. i 2021 til 318.505 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 374 | 118 | 26 | 2 | 319 | +16779 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 771 | 552 | 591 | 693 | 575 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 806 | 692 | 704 | 813 | 758 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 235.193 kr. i 2021 til 430.897 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 235 | 356 | 381 | 327 | 431 | +32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 571.254 kr. i 2021 til 317.783 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 571 | 319 | 310 | 486 | 318 | −35 % | |
| Passiver i alt | 806 | 692 | 704 | 813 | 758 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 3 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Havdrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Solrød