Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Åbuen 15, 3400 Hillerød · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,2 | -0,1 | -0,1 | -0 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -4,4 % | -6,3 % | -3,8 % | 1,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 901,6 % | 645,7 % | 581,6 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90 % | 86,6 % | 86,1 % | 91,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -4,9 % | -7,3 % | -4,5 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -514.416 kr. | -458.000 kr. | -443.757 kr. | -431.617 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90 % | 86,6 % | 86,1 % | 91,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 10 % | 13,4 % | 13,9 % | 8,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 37,3 % | 14,1 % | 12,3 % | 54,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -90.738 kr. i 2022 til -16.617 kr. i 2026 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -91 | -97 | -27 | -29 | -17 | +42 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 456.089 kr. i 2022 til 415.000 kr. i 2026 (−9 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 456 | 417 | 431 | 415 | 415 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -575.552 kr. i 2022 til -460.342 kr. i 2026 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -576 | -543 | -487 | -472 | -460 | +3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -470.701 kr. i 2022 til 365.050 kr. i 2026 (+178 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -471 | -1.472 | -1.812 | -992 | 365 | +137 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -582.632 kr. i 2022 til 365.050 kr. i 2026 (+163 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -583 | -1.363 | -1.808 | -992 | 365 | +137 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.206 | 2.178 | 2.149 | 2.120 | 2.092 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 17.297 | 13.430 | 10.373 | 10.303 | 7.709 | −25 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 19.504 | 15.607 | 12.522 | 12.423 | 9.801 | −21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 93.204 kr. i 2022 til 506.369 kr. i 2026 (+443 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 93 | 644 | 350 | 284 | 506 | +78 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16.125 | 15.570 | 16.051 | 13.420 | 14.460 | +8 % | |
| Aktiver i alt | 35.628 | 31.177 | 28.573 | 25.843 | 24.261 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 30.909.791 kr. i 2022 til 22.112.097 kr. i 2026 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 30.910 | 28.047 | 24.740 | 22.247 | 22.112 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.414.345 kr. i 2022 til 1.226.192 kr. i 2026 (−13 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.414 | 1.403 | 1.348 | 1.288 | 1.226 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.304.181 kr. i 2022 til 922.631 kr. i 2026 (−72 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.304 | 1.727 | 2.486 | 2.307 | 923 | −60 % | |
| Passiver i alt | 35.628 | 31.177 | 28.573 | 25.843 | 24.261 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hillerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød