Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vestervang 72, 6650 Brørup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -9,9 % | 220,9 % | -4,4 % | 12,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | 127,8 % | God | |
| Soliditetsgrad | 97,3 % | 98,5 % | 98,4 % | 89,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -10,2 % | 224,2 % | -4,5 % | 13,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,3 % | 98,5 % | 98,4 % | 89,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,7 % | 1,5 % | 1,6 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | 28,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.524 kr. i 2022 til -4.998 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -3 | -3 | -5 | −65 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -3.524 kr. i 2022 til -3.036 kr. i 2023 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -3 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -3.692 kr. i 2022 til 159.519 kr. i 2025 (+4421 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | 147 | -3 | 160 | +5765 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -3.692 kr. i 2022 til 159.519 kr. i 2025 (+4421 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | 147 | -3 | 160 | +5765 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 1.113 | +5464 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 1.113 | +5464 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 17.308 kr. i 2022 til 38.849 kr. i 2025 (+124 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 47 | 44 | 39 | −11 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 17 | 47 | 44 | 174 | +297 % | |
| Aktiver i alt | 37 | 67 | 64 | 1.287 | +1917 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 36.308 kr. i 2022 til 1.150.577 kr. i 2025 (+3069 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 66 | 63 | 1.151 | +1733 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.000 kr. i 2022 til 136.000 kr. i 2025 (+13500 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 136 | +13500 % | |
| Passiver i alt | 37 | 67 | 64 | 1.287 | +1917 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brørup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.