God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hekkenfeldtvej 60, 6830 Nørre Nebel · Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 0,9 | 0,6 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | -4,6 % | -19,8 % | 8,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 30,4 % | 66 % | 88,8 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | — | 19,7 % | 22 % | 50,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -23,6 % | -89,9 % | 17,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.235.339 kr. | 399.049 kr. | 905.290 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 19,7 % | 22 % | 50,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 80,3 % | 78 % | 49,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | — | 17,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 3.576.297 kr. i 2021 til 1.261.454 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.576 | 3.232 | 2.827 | 774 | 1.261 | +63 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.714.395 kr. i 2021 til 356.164 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.714 | 1.745 | 1.592 | 375 | 356 | −5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 505.960 kr. i 2021 til 324.647 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 506 | -15 | -298 | -575 | 325 | +156 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 272.973 kr. i 2021 til 287.462 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 273 | -331 | -639 | -1.209 | 287 | +124 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 212.595 kr. i 2021 til 223.738 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 213 | -259 | -498 | -943 | 224 | +124 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 9.090 | 9.490 | 9.629 | 4.069 | 1.892 | −53 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 390 | 19 | 19 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.090 | 9.490 | 10.019 | 4.087 | 1.911 | −53 % | |
| Varebeholdninger | 130 | 140 | 140 | 84 | 62 | −26 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 486.267 kr. i 2021 til 116.746 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 486 | 94 | 0 | – | 117 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.179 | 1.520 | 734 | 684 | 603 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 10.270 | 11.010 | 10.753 | 4.771 | 2.514 | −47 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.871.093 kr. i 2021 til 1.272.720 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.871 | 2.612 | 2.114 | 1.049 | 1.273 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.820.581 kr. i 2021 til 256.891 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.821 | 5.762 | 5.699 | 2.427 | 257 | −89 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.840.076 kr. i 2021 til 679.014 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.840 | 1.969 | 2.414 | 1.035 | 679 | −34 % | |
| Passiver i alt | 10.270 | 11.010 | 10.753 | 4.771 | 2.514 | −47 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 4 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 5 | 4 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nørre Nebel — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.