Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Borrisvej 8, 6920 Videbæk · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,7 % | -5,4 % | 6,2 % | 5,5 % | 4,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 281,6 % | 497,6 % | 105 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,3 % | 97,8 % | 97,7 % | 98 % | 97,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,7 % | -5,6 % | 6,3 % | 5,6 % | 4,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,3 % | 97,8 % | 97,7 % | 98 % | 97,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,7 % | 2,2 % | 2,3 % | 2 % | 2,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 171,9 % | 232,4 % | 61,1 % | 122,2 % | 135 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -33.625 kr. i 2021 til 53.513 kr. i 2025 (+259 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -34 | 23 | 55 | 21 | 54 | +156 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 72.257 kr. i 2021 til 109.022 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | -131 | 149 | 140 | 109 | −22 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 56.285 kr. i 2021 til 84.998 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 56 | -103 | 117 | 105 | 85 | −19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.004 | 1.688 | 1.850 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.004 | 1.688 | 1.850 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 62.928 kr. i 2021 til 66.188 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | 97 | 26 | 48 | 66 | +39 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 103 | 207 | 45 | 1.907 | 1.880 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 2.108 | 1.895 | 1.896 | 1.907 | 1.880 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.070.928 kr. i 2021 til 1.831.043 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.071 | 1.854 | 1.853 | 1.868 | 1.831 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 36.597 kr. i 2021 til 49.030 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 37 | 42 | 43 | 39 | 49 | +26 % | |
| Passiver i alt | 2.108 | 1.895 | 1.896 | 1.907 | 1.880 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Videbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern