Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sønderlunden 22, 6000 Kolding · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 63,8 % | 49,6 % | 38,2 % | 46,1 % | 32,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 895 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,7 % | 95,3 % | 96,8 % | 97,2 % | 98 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 66 % | 52,1 % | 39,5 % | 47,4 % | 33 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,7 % | 95,3 % | 96,8 % | 97,2 % | 98 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,3 % | 4,7 % | 3,2 % | 2,8 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,3 % | 4,9 % | 674,5 % | 60,8 % | 653,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.344 kr. i 2021 til -9.477 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -10 | -8 | -10 | -9 | +4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.344 kr. i 2021 til -9.477 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -10 | -8 | -10 | -9 | +4 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 960.225 kr. i 2021 til 1.057.535 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 960 | 658 | 747 | 1.084 | 1.058 | −2 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 960.225 kr. i 2021 til 1.057.535 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 960 | 658 | 747 | 1.084 | 1.058 | −2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 653 | 772 | 829 | 998 | 2.039 | +104 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 653 | 772 | 829 | 998 | 2.039 | +104 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.139 kr. i 2021 til 424.898 kr. i 2025 (+19764 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 3 | 427 | 39 | 425 | +976 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 852 | 553 | 1.127 | 1.353 | 1.234 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 1.505 | 1.325 | 1.955 | 2.351 | 3.273 | +39 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.455.277 kr. i 2021 til 3.208.355 kr. i 2025 (+120 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.455 | 1.263 | 1.892 | 2.286 | 3.208 | +40 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 49.955 kr. i 2021 til 64.985 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 62 | 63 | 65 | 65 | 0 % | |
| Passiver i alt | 1.505 | 1.325 | 1.955 | 2.351 | 3.273 | +39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | – | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding