Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Folekær 21, 2765 Smørum · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 1 % | 1,4 % | 1,4 % | -4,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 182 % | 168,3 % | 161 % | 107,2 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 43,8 % | 40,3 % | 37,9 % | 6,8 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 2,4 % | 3,5 % | 3,7 % | -62,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 43,8 % | 40,3 % | 37,9 % | 6,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 56,2 % | 59,7 % | 62,1 % | 93,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 132,9 % | 151,3 % | 101,7 % | 51,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 904.305 kr. i 2021 til 702.501 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 904 | 738 | 772 | 698 | 703 | +1 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 668.921 kr. i 2021 til 721.707 kr. i 2022 (+8 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 669 | 722 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 235.384 kr. i 2021 til -31.923 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 235 | 17 | 5 | 10 | -32 | −421 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 234.542 kr. i 2021 til -32.093 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 235 | 15 | 5 | 10 | -32 | −409 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 181.742 kr. i 2021 til -32.093 kr. i 2025 (−118 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 182 | 5 | 8 | 9 | -32 | −452 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 236.160 kr. i 2021 til 366.648 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 236 | 379 | 525 | 408 | 367 | −10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 397 | 519 | 584 | 645 | 760 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 397 | 519 | 584 | 645 | 760 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 221.742 kr. i 2021 til 51.350 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 222 | 227 | 235 | 244 | 51 | −79 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 164.159 kr. i 2021 til 708.444 kr. i 2025 (+332 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 164 | 285 | 347 | 401 | 708 | +77 % | |
| Passiver i alt | 397 | 519 | 584 | 645 | 760 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Smørum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal