Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Glostrup Torv 8, 2600 Glostrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,5 % | 21,3 % | 27,2 % | 21,7 % | 14,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | 903 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90,8 % | 86,6 % | 71,7 % | 77,7 % | 93,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,7 % | 24,6 % | 38 % | 27,9 % | 15,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,8 % | 86,6 % | 71,7 % | 77,7 % | 93,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,2 % | 13,4 % | 28,3 % | 22,3 % | 6,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 368 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -73.721 kr. i 2021 til -55.823 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -74 | -65 | -73 | -77 | -56 | +28 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -56 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -283.702 kr. i 2021 til 2.380.504 kr. i 2025 (+939 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -284 | 2.908 | 3.642 | 3.692 | 2.381 | −36 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -283.702 kr. i 2021 til 2.353.797 kr. i 2025 (+930 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -284 | 3.103 | 3.642 | 3.657 | 2.354 | −36 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 6.680 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.932 | 6.326 | 5.916 | 5.695 | 6.680 | +17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 835.869 kr. i 2021 til 4.029.178 kr. i 2025 (+382 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 836 | 1.720 | 2.106 | 4.069 | 4.029 | −1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.453 | 8.269 | 7.453 | 11.188 | 9.886 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 11.385 | 14.595 | 13.369 | 16.883 | 16.566 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.336.970 kr. i 2021 til 15.471.184 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.337 | 12.640 | 9.582 | 13.117 | 15.471 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | 1.095 | – | |
| Passiver i alt | 11.385 | 14.595 | 13.369 | 16.883 | 16.566 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup