Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vestermarksvej 7, 6600 Vejen · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,9 | 5,8 | 2,4 | 1,6 | 2,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 14,4 % | 20,3 % | 12,3 % | 2 % | 10,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 68 % | 107,9 % | 120,8 % | 193,3 % | 136,5 % | God | |
| Soliditetsgrad | 79,2 % | 87,8 % | 89,7 % | 93,4 % | 86,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,2 % | 23,1 % | 13,7 % | 2,2 % | 12,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 31.698 kr. | 293.425 kr. | 170.842 kr. | 162.542 kr. | 156.242 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 79,2 % | 87,8 % | 89,7 % | 93,4 % | 86,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 20,8 % | 12,2 % | 10,3 % | 6,6 % | 13,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 8,1 % | 24,2 % | 24,1 % | 1,8 % | 2,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 31.698 kr. i 2021 til 156.242 kr. i 2025 (+393 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | 293 | 171 | 163 | 156 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -3.795 kr. i 2021 til 92.175 kr. i 2025 (+2529 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | 243 | 101 | 63 | 92 | +46 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 320.319 kr. i 2021 til 384.850 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 320 | 581 | 386 | 86 | 385 | +346 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 320.192 kr. i 2021 til 384.106 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 320 | 530 | 364 | 59 | 384 | +547 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 200 | 240 | 298 | 239 | 271 | +13 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.732 | 2.080 | 2.373 | 2.400 | 2.693 | +12 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.932 | 2.320 | 2.671 | 2.639 | 2.964 | +12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 34.188 kr. i 2021 til 9.751 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 34 | 64 | 57 | 2 | 10 | +305 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 288 | 287 | 285 | 264 | 626 | +137 % | |
| Aktiver i alt | 2.220 | 2.607 | 2.956 | 2.903 | 3.590 | +24 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.758.222 kr. i 2021 til 3.095.388 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.758 | 2.288 | 2.652 | 2.711 | 3.095 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 424.183 kr. i 2021 til 458.319 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 424 | 266 | 236 | 137 | 458 | +235 % | |
| Passiver i alt | 2.220 | 2.607 | 2.956 | 2.903 | 3.590 | +24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejen — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.