Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nyledsbakken 11, 4500 Nykøbing Sj · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,4 | 1,3 | 1,2 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 4,2 % | 15,7 % | 9,2 % | 10,4 % | -10,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 88,9 % | 104,1 % | 48,3 % | 47,1 % | 44,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -8,3 % | 11,1 % | 19,4 % | 27,9 % | 4,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -50,9 % | 141,3 % | 47,5 % | 37,3 % | -255,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 174.536 kr. | 739.730 kr. | 549.439 kr. | 707.741 kr. | -425.920 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -8,3 % | 11,1 % | 19,4 % | 16,5 % | -0,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 108,3 % | 88,9 % | 80,6 % | 72,1 % | 95,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 13,2 % | 16,6 % | 0,3 % | 0,2 % | 0,5 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.614.094 kr. i 2021 til 3.206.638 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.614 | 2.110 | 2.096 | 3.373 | 3.207 | −5 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.439.558 kr. i 2021 til 3.449.625 kr. i 2025 (+140 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.440 | 1.370 | 1.546 | 2.645 | 3.450 | +30 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 99.181 kr. i 2021 til -588.497 kr. i 2025 (−693 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 99 | 641 | 462 | 575 | -588 | −202 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 79.485 kr. i 2021 til -859.566 kr. i 2025 (−1181 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 79 | 571 | 369 | 468 | -860 | −284 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 61.335 kr. i 2021 til -691.048 kr. i 2025 (−1227 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 61 | 448 | 286 | 359 | -691 | −293 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 196 | 147 | −25 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 154 | 1.725 | 2.097 | 2.108 | 5.065 | +140 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 154 | 1.725 | 2.097 | 2.304 | 5.212 | +126 % | |
| Varebeholdninger | 315 | 348 | 531 | 263 | 594 | +126 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 192.235 kr. i 2021 til 13.865 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 192 | 179 | 7 | 6 | 14 | +141 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.293 | 1.126 | 1.015 | 1.143 | 1.195 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 1.447 | 2.851 | 3.112 | 3.448 | 6.407 | +86 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -120.390 kr. i 2021 til 270.265 kr. i 2025 (+324 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -120 | 317 | 603 | 961 | 270 | −72 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 113.600 kr. i 2021 til 3.446.484 kr. i 2025 (+2934 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 114 | 1.438 | 392 | 45 | 3.446 | +7508 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.453.824 kr. i 2021 til 2.690.438 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.454 | 1.081 | 2.103 | 2.426 | 2.690 | +11 % | |
| Passiver i alt | 1.447 | 2.851 | 3.112 | 3.448 | 6.407 | +86 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 4 kr. i 2021 til 8 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 3 | 4 | 4 | 8 | +100 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing Sj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odsherred