Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Falen 18K, 5000 Odense C · Computerprogrammering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,6 | 1,4 | 1,7 | 1,4 | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 28,4 % | 24,6 % | 39 % | 26,4 % | 35,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 197,1 % | 165,6 % | 208 % | 234 % | 300,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 41,5 % | 40,2 % | 52,3 % | 59,8 % | 68,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 68,3 % | 61,2 % | 74,6 % | 44,1 % | 51,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.047.815 kr. | 1.027.489 kr. | 2.192.655 kr. | 1.358.741 kr. | 1.827.042 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,5 % | 40,2 % | 52,3 % | 59,8 % | 68,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,5 % | 59,8 % | 47,7 % | 40,2 % | 31,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 72,4 % | 9,7 % | 92,4 % | 28,8 % | 134,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.707.833 kr. i 2021 til 4.648.892 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.708 | 3.945 | 5.194 | 4.542 | 4.649 | +2 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.660.018 kr. i 2021 til 2.821.850 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.660 | 2.917 | 3.001 | 3.184 | 2.822 | −11 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.047.815 kr. i 2021 til 1.778.003 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.048 | 1.027 | 2.193 | 1.338 | 1.778 | +33 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.051.485 kr. i 2021 til 1.765.219 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.051 | 1.013 | 2.196 | 1.313 | 1.765 | +34 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 820.158 kr. i 2021 til 1.373.325 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 820 | 790 | 1.705 | 1.016 | 1.373 | +35 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | 158 | 143 | −10 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 32 | 32 | 83 | 83 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 32 | 32 | 242 | 227 | −6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.061.100 kr. i 2021 til 1.645.731 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.061 | 185 | 1.930 | 444 | 1.646 | +270 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.891 | 3.178 | 4.342 | 3.606 | 3.677 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 2.891 | 3.210 | 4.374 | 3.847 | 3.903 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.200.174 kr. i 2021 til 2.675.782 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.200 | 1.290 | 2.286 | 2.302 | 2.676 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.466.609 kr. i 2021 til 1.224.524 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.467 | 1.919 | 2.088 | 1.541 | 1.225 | −21 % | |
| Passiver i alt | 2.891 | 3.210 | 4.374 | 3.847 | 3.903 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense