Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Åvang 11, 6000 Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -5,6 % | 8,4 % | 4,1 % | 10,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 435,6 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 77 % | 99,6 % | 97,3 % | 95,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -7,2 % | 8,5 % | 4,2 % | 10,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 77 % | 99,6 % | 97,3 % | 95,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 23 % | 0,4 % | 2,7 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 87,3 % | 811,3 % | 80,7 % | 15,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.854 kr. i 2022 til -43.982 kr. i 2026 (−346 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -26 | -34 | -37 | -44 | −19 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 185.520 kr. i 2022 til 485.298 kr. i 2026 (+162 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 186 | -210 | 274 | 173 | 485 | +181 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 185.520 kr. i 2022 til 378.422 kr. i 2026 (+104 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 186 | -210 | 263 | 135 | 378 | +180 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.030.059 kr. i 2022 til 23.921 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.030 | 755 | 112 | 70 | 24 | −66 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.030 | 3.763 | 3.117 | 3.264 | 3.641 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 4.030 | 3.763 | 3.117 | 3.264 | 3.641 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.166.083 kr. i 2022 til 3.488.331 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.166 | 2.899 | 3.103 | 3.177 | 3.488 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 863.976 kr. i 2022 til 152.907 kr. i 2026 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 864 | 864 | 14 | 87 | 153 | +76 % | |
| Passiver i alt | 4.030 | 3.763 | 3.117 | 3.264 | 3.641 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding