Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Halfdansvej 38, 5700 Svendborg · Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,7 | 1,9 | 1,5 | 1,6 | 4,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -10,6 % | 19,2 % | 11,4 % | 6,9 % | 32,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 534,8 % | 581,7 % | >999 % | 391,5 % | 542,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 91,4 % | 89,2 % | 96,9 % | 88,3 % | 87,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -11,6 % | 21,5 % | 11,7 % | 7,8 % | 37,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -83.658 kr. | 445.842 kr. | 164.114 kr. | 266.030 kr. | 938.758 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 91,4 % | 89,2 % | 96,9 % | 88,3 % | 87,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8,6 % | 10,8 % | 3,1 % | 11,7 % | 12,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 43,1 % | 580,2 % | >999 % | 128,7 % | 504,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 402.527 kr. i 2021 til 1.114.135 kr. i 2025 (+177 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 403 | 802 | 310 | 381 | 1.114 | +193 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 486.185 kr. i 2021 til 153.279 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 486 | 356 | 131 | 115 | 153 | +34 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -158.979 kr. i 2021 til 821.196 kr. i 2025 (+617 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -159 | 371 | 89 | 148 | 821 | +454 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -161.883 kr. i 2021 til 1.020.982 kr. i 2025 (+731 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -162 | 364 | 189 | 148 | 1.021 | +588 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -126.887 kr. i 2021 til 838.687 kr. i 2025 (+761 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -127 | 284 | 167 | 115 | 839 | +627 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 233 | 158 | 82 | 519 | 474 | −9 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 408 | 408 | 408 | 408 | 417 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 642 | 566 | 491 | 928 | 892 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 44.463 kr. i 2021 til 1.559.030 kr. i 2025 (+3406 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | 907 | 973 | 246 | 1.559 | +533 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 552 | 909 | 979 | 749 | 1.676 | +124 % | |
| Aktiver i alt | 1.193 | 1.475 | 1.470 | 1.677 | 2.568 | +53 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.090.125 kr. i 2021 til 2.252.589 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.090 | 1.317 | 1.425 | 1.481 | 2.253 | +52 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 103.154 kr. i 2021 til 308.762 kr. i 2025 (+199 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 103 | 156 | 45 | 191 | 309 | +61 % | |
| Passiver i alt | 1.193 | 1.475 | 1.470 | 1.677 | 2.568 | +53 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svendborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg