Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Klintevej 8, 5300 Kerteminde · Drift af døgninstitutioner for personer med psykiske handicap
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,5 % | 0,4 % | -1,2 % | -0 % | -0,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 170,1 % | 162,2 % | 163,1 % | 154,6 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 16,5 % | 17,4 % | 17,2 % | 17,6 % | 18,8 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,3 % | 2,1 % | -7,1 % | -0,1 % | -3,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 16,5 % | 17,4 % | 17,2 % | 17,6 % | 18,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 83,5 % | 82,6 % | 82,8 % | 82,4 % | 81,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 135,7 % | 128,7 % | 125,6 % | 107,6 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 17.239.342 kr. i 2021 til 18.716.335 kr. i 2024 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.239 | 17.663 | 17.765 | 18.716 | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 139.147 kr. i 2021 til -149.337 kr. i 2025 (−207 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 139 | 92 | -290 | -6 | -149 | −2469 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 19.966 | 19.310 | 18.513 | 17.574 | 16.926 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 19.966 | 19.310 | 18.513 | 17.574 | 16.926 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.632.399 kr. i 2021 til 3.640.221 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.632 | 4.452 | 3.909 | 3.775 | 3.640 | −4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.808 | 5.610 | 5.076 | 5.426 | 3.775 | −30 % | |
| Aktiver i alt | 25.774 | 24.920 | 23.589 | 23.000 | 20.701 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.250.759 kr. i 2021 til 3.897.685 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.251 | 4.342 | 4.053 | 4.047 | 3.898 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 18.109.955 kr. i 2021 til 15.443.374 kr. i 2024 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 18.110 | 18.355 | 16.424 | 15.443 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.413.560 kr. i 2021 til 3.509.570 kr. i 2024 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.414 | 3.459 | 3.112 | 3.510 | – | – | |
| Passiver i alt | 25.774 | 24.920 | 23.589 | 23.000 | 20.701 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 28 kr. i 2021 til 31 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 28 | 29 | 30 | 31 | +3 % | |
Der er ingen offentlige, aktuelle ledelses- eller revisionsroller registreret i CVR.
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kerteminde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kerteminde