Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fuglehaven 15, 4800 Nykøbing F · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,7 % | -13,7 % | 5 % | 7,3 % | 7,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | 977,4 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,7 % | 99,9 % | 95,7 % | 90,2 % | 90,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,8 % | -13,7 % | 5,3 % | 8,1 % | 8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,7 % | 99,9 % | 95,7 % | 90,2 % | 90,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,3 % | 0,1 % | 4,3 % | 9,8 % | 9,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 39,7 % | 539,4 % | 17,1 % | 5,4 % | 6,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -23.416 kr. i 2021 til -106.242 kr. i 2025 (−354 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -23 | -47 | -294 | -229 | -106 | +54 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -47.401 kr. i 2022 til -228.650 kr. i 2024 (−382 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -47 | – | -229 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.424.434 kr. i 2021 til 1.448.789 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.424 | -2.440 | 1.037 | 1.576 | 1.449 | −8 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.109.262 kr. i 2021 til 1.284.992 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.109 | -1.903 | 752 | 1.230 | 1.285 | +4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 715 | 793 | 1.051 | 693 | 1.429 | +106 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 715 | 793 | 1.051 | 693 | 1.429 | +106 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 82.734 kr. i 2021 til 108.205 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 83 | 88 | 111 | 88 | 108 | +23 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 15.808 | 13.135 | 13.911 | 16.041 | 16.264 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 16.523 | 13.928 | 14.962 | 16.734 | 17.693 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 16.314.677 kr. i 2021 til 16.078.008 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16.315 | 13.911 | 14.313 | 15.093 | 16.078 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 208.393 kr. i 2021 til 1.614.949 kr. i 2025 (+675 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 208 | 16 | 649 | 1.641 | 1.615 | −2 % | |
| Passiver i alt | 16.523 | 13.928 | 14.962 | 16.734 | 17.693 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing F — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Guldborgsund