Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Palludansvej 12, 6800 Varde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 20,5 % | -4,2 % | 5,1 % | 5,8 % | -5,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 99,9 % | 99,8 % | 99,4 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 20,5 % | -4,2 % | 5,1 % | 5,9 % | -5,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 99,9 % | 99,8 % | 99,4 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 0,1 % | 0,2 % | 0,6 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 241 % | 200,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -17.431 kr. i 2021 til -27.314 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -17 | -23 | -29 | -27 | -27 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -26.753 kr. i 2024 til -27.314 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -27 | -27 | −2 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.455.796 kr. i 2021 til -304.065 kr. i 2025 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.456 | -279 | 357 | 433 | -304 | −170 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.446.549 kr. i 2021 til -317.617 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.447 | -280 | 343 | 400 | -318 | −179 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.882 | 2.734 | 2.764 | 2.772 | 2.278 | −18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.882 | 2.734 | 2.764 | 2.772 | 2.278 | −18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.509.608 kr. i 2021 til 708.743 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.510 | 515 | 35 | 78 | 709 | +808 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.186 | 3.930 | 3.949 | 4.065 | 3.620 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 7.068 | 6.664 | 6.713 | 6.838 | 5.898 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.050.299 kr. i 2021 til 5.881.039 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.050 | 6.656 | 6.699 | 6.799 | 5.881 | −13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 17.708 kr. i 2021 til 16.779 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | 8 | 14 | 39 | 17 | −57 % | |
| Passiver i alt | 7.068 | 6.664 | 6.713 | 6.838 | 5.898 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Varde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.