God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Prisholmvej 27, 2500 Valby · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,1 | 1,2 | — | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 17,4 % | 11,3 % | 24,4 % | -0,3 % | 4,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 92,8 % | 122,1 % | 188,7 % | 142,7 % | 90 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 25,3 % | 37,1 % | 58,2 % | 44,3 % | 39,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 68,6 % | 30,4 % | 42 % | -0,7 % | 12 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 129.565 kr. | 110.988 kr. | 177.262 kr. | — | 135.321 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 25,3 % | 37,1 % | 58,2 % | 44,3 % | 39,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 74,7 % | 62,9 % | 41,8 % | 55,7 % | 60,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 87,5 % | 106,3 % | 177,2 % | 101,5 % | 75,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 723.226 kr. i 2021 til 1.109.336 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 723 | 868 | 904 | 1.207 | 1.109 | −8 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 593.661 kr. i 2021 til 974.015 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 594 | 757 | 727 | 1.202 | 974 | −19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 109.565 kr. i 2021 til 58.688 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 110 | 76 | 177 | 4 | 59 | +1255 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 108.055 kr. i 2021 til 53.169 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 108 | 73 | 155 | -0 | 53 | +76056 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 76.403 kr. i 2021 til 37.483 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 76 | 49 | 116 | -2 | 37 | +2199 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 35 | 0 | – | 0 | 230 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 100 | 100 | 100 | 127 | 130 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 135 | 100 | 100 | 127 | 360 | +183 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 287.545 kr. i 2021 til 362.329 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 288 | 288 | 352 | 350 | 362 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 305 | 331 | 374 | 492 | 434 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 440 | 431 | 474 | 619 | 794 | +28 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 111.434 kr. i 2021 til 311.634 kr. i 2025 (+180 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 111 | 160 | 276 | 274 | 312 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 328.628 kr. i 2021 til 482.465 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 329 | 271 | 198 | 344 | 482 | +40 % | |
| Passiver i alt | 440 | 431 | 474 | 619 | 794 | +28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København